Strona głównaBiznesCoaching i mentoring w firmie

Coaching i mentoring w firmie

W ostatnich latach widać spory wzrost zainteresowania usługami, jakie proponuje coaching i mentoring. Nie jest to jedynie indywidualny sposób na osiągnięcie swojego celu, ale coraz więcej dużych firm zatrudnia osoby pracujące w tej dziedzinie, aby pomóc swoim pracownikom, a tym samym polepszyć jakość ich pracy. W tym artykule poznasz korzyści, jakie mogą wpłynąć na firmę, która korzysta z usług mentoringu i coachingu.

Pozytywne strony z korzystania z mentoringu w biznesie

Mentoring polega na kształceniu przez mentora osób z branży, w której sam jest ekspertem z wieloletnim doświadczeniem. To idealne rozwiązanie na skuteczną naukę nowych pracowników, juniorów, a także stażystów, którzy będą mogli wykorzystać duże doświadczenie mentora w celu zdobycia większej wiedzy na dany temat.

Taka relacja nie musi jedynie uczyć pracowników bycia specjalistą, ale również zainspirować i zachęcić do zwiększenia swoich umiejętności. Ważne, aby mentor umiał przekazywać swoją wiedzę nawet najmniej doświadczonym, w przynoszący zadowalające rezultaty sposób.

Pozytywne strony z korzystania z coachingu w biznesie

W dzisiejszych czasach, w których zasypywani jesteśmy negatywnymi informacjami, a nasze dni mogą zlewać się ze sobą również w pracy, ważna jest odpowiednia motywacja i plan, który podniesie morale i chęci pracowników do dalszego rozwoju.

Coaching może okazać się skutecznym sposobem na zapobieganie wypaleniu zawodowemu. Coach pomoże pracownikom w ogólnym dążeniu do postawionych celów i zachęci do samodoskonalenia się. Będzie zadawał istotne pytania w celu poprawy świadomości pracowników i tego, jak powinni zachować się w przypadku danego problemu.

Jak dobrze wybrać?

Przed zatrudnieniem mentora lub coacha warto zadać sobie pytanie, w czym dokładnie pomóc ma ta osoba twoim pracownikom? Czy mentor ma pełnić funkcję nauczyciela dla stażystów? Być doradcą dla specjalistów w firmie? Czy coach ma pomagać pracownikom w poprawie motywacji, czy doskonaleniu się?

Jest wiele sposobów na wykorzystanie coachingu i mentoringu, które mogą okazać się zbawienne dla ogólnego funkcjonowania pracowników, a więc i firmy. Dobrze jest również prowadzić raporty podsumowujące pracę coacha lub mentora i np. wysyłać ankiety pracownikom, czy jego praca przynosi oczekiwane rezultaty.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne