Strona głównaBiznesNa czym polega odfrankowienie kredytu oraz ugoda frankowa?

Na czym polega odfrankowienie kredytu oraz ugoda frankowa?

Jest to nic innego jak specjalistyczny zabieg mający na celu uzyskanie nadpłaconych wcześniej rat, a także skuteczne usunięcie zawartej w umowie tak zwanej “klauzuli indeksacyjnej”. Dzięki temu kredytobiorca będzie spłacać swoją należność w polskich złotówkach zamiast szwajcarskich franków. Ponadto oprocentowanie związane z zobowiązaniem będzie oparte na niezwykle korzystnej dla niego stawce wibor, oraz dodatkowej marży. 

Jakie skutki niesie za sobą potencjalne odfrankowienie kredytu?

Odfrankowienie kredytu to zabieg, który powoduje usunięcie wszelkich niedozwolonych, tudzież nielegalnych klauzul z umowy. Z racji tego zaczyna ona mieć nieco inną formę niż wcześniej, bowiem zapisy, które nigdy nie powinny się w niej znaleźć ze względów prawnych stają się niezobowiązujące wobec konsumenta. Z racji tego jego pozycja ulega znacznej poprawie. Do tego bank zobowiązany jest do natychmiastowego zwrotu całkowitej nadpłaty kredytu, która powstała w wyniku płacenia przez kredytobiorcę niesłusznie zawyżonych rat. Co więcej, pozostałe do uregulowania opłaty ulegają bezzwłocznemu obniżeniu.

Czym jest ugoda frankowa?

W skrócie ugoda frankowa polega umową o charakterze cywilnoprawnym, której strony są zobowiązane do wprowadzenia w życie pewnego rodzaju ustępstw w związku z zawartym przez nie stosunkiem prawnym. Wedle danych płynących z działających na terenie naszego kraju banków jasno wynika, że najczęściej na ten ruch decydują się Ci frankowicze, którzy są już niezwykle blisko spłaty swojego zobowiązania, tudzież osoby dążące do jak najszybszego rozwiązania zawartej wcześniej umowy. W ten sposób są oni w stanie uniknąć bez większego problemu ewentualnej batalii w sądzie, która mogłaby się przedłużać na okres nawet kilku lat. Co by nie mówić to ugody frankowe niewątpliwie stanowią bardzo korzystne rozwiązanie, bowiem ich główną zaletą jest niezwykle krótki czas od momentu złożenia wniosku do ostatecznego podpisania porozumienia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne