Strona głównaUncategorizedCzy dziecko powinno nauczyć się pływać?

Czy dziecko powinno nauczyć się pływać?

W Polsce nie ma obowiązkowej nauki pływania, ale powinna być to umiejętność postrzegana przez rodziców jako obowiązkowa. Może ona uratować życie dziecka, a na pewno przyczynić się do bezpieczniejszej zabawy podczas wodnych szaleństw. Większość dzieci uwielbia wodę, dlatego warto ten czas wykorzystać i zapisać dziecko na kurs pływania.

Grupowa nauka pływania

Ciekawą opcją jest nauka pływania dla szkół i przedszkoli. Dzieci uczą się pływać wśród swoich rówieśników, których znają z innych zajęć. Im młodsze dzieci tym szybciej są w stanie nauczyć się pływać. Dlatego warto rozważyć naukę pływania już na etapie przedszkolnym albo wczesnoszkolnym. Pływanie jest najmniej inwazyjnym sportem, który ma wiele zalet. Przyczynia się między innymi do zwiększenia odporności, poprawia wydolność organizmu, wzmacnia i relaksuje mięśnie. Dzieci po nauce pływania są zrelaksowane, a ich ciało odprężone.

Dobry instruktor

Wybierając zajęcia grupowe dla szkół i przedszkoli warto dobrać instruktora, który ma podejście do dzieci i potrafi zachęcić je do wykonywania ćwiczeń i sprawić, że czas spędzony w wodzie będą uważać za dobrą zabawę. Tego typu zajęcia mogą odbywać się regularnie tak by dzieci nauczyły się pływać, ale mogą być też zorganizowane w ramach jednorazowego wyjścia czy atrakcji dla dzieci. Instruktorzy w naszej szkole mają doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć i zapewniają bezpieczeństwo oraz skuteczną naukę podczas zajęć. Zajęcia prowadzone są głównie na basenie MOSiR w Mińsku Mazowieckim, ale po wcześniejszych ustaleniach z klientem mogą odbyć się również na innym obiekcie.

Podsumowując, jeśli szukasz szkoły nauki pływania do stałej współpracy lub jako jednorazową atrakcję dla grupy szkolnej czy przedszkolnej jesteśmy otwarci na współpracę. Mamy doświadczenie również z dziećmi, które boją się wody i pomagamy w przezwyciężeniu tego typu trudności. Dla nas nauka pływania to pasja, z której czerpiemy satysfakcję i zarażamy nią innych tak by również mogli czerpać z dobrodziejstw pływania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne