Na co zwrócić uwagę wybierając przedszkole dla dziecka?

0
1740

Wybór odpowiedniego przedszkola to zadanie, które stoi przed niemal każdym rodzicem. Coraz większa ilość powstających placówek kusi i zachęca coraz to nowymi atrakcjami, które mają skłonić rodziców do wybrania konkretnego miejsca. Choć w tej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Przedszkole to bowiem ważny moment w życiu i rozwoju naszej pociechy. To, czego dziecko nauczy się w tym okresie, będzie procentowało w przyszłości, a pierwsze samodzielne relacje z rówieśnikami z pewnością zostaną z nami na dłużej.

Nauka od najmłodszych lat

Podejmując decyzję dotycząca wyboru przedszkola musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych informacji. Najważniejsze punkty w ofercie placówek, na których powinniśmy się skupić, to:

  • Nauka języka obcego – to jeden z najważniejszych elementów edukacji już na poziomie przedszkola. Warto zwrócić uwagę na to, by wybrane przedszkole (np. przedszkole Borowa) wykorzystywało nowoczesne techniki nauki, które pozwolą szybko i co najważniejsze skutecznie przyswoić obcy język. Dodatkowym plusem będzie opieka lektora, który może udzielić dziecku indywidualnego wsparcia.
  • Wybór zajęć – ważne, aby był odpowiednio szeroki, by móc dopasować właściwe aktywności do temperamentu i zainteresowań swojej pociechy.
  • Wycieczki – choć to zdecydowanie przyjemna forma edukacji, nadal bardzo istotna. Wycieczki rozwijają i kształtują, pokazując świat i dając możliwość odkrywania nowych zainteresowań. Zarówno spacer do lasu jak i całodniowa wycieczka to świetny sposób na rozwój.
  • Indywidualne podejście – niezależnie od tego, czego nasze dziecko ma nauczyć się w przedszkolu, ważne, aby podejście do zainteresowań dziecka było otwarte i nastawione na jego rozwój. Dostrzeganie predyspozycji pociechy to natomiast pierwszy krok w kierunku kształtowania jego życia!

 Zabawa przede wszystkim

Choć sprawa zabawy wydaje się prosta, również i tej stronie przedszkola warto dokładnie się przyjrzeć. Nie możemy bowiem zapominać, że dziecko jest tylko dzieckiem, które potrzebuje radości, śmiechu i zabawy, także podczas pobytu w przedszkolu. Ważne więc, aby miejsce,na które się zdecydujemy, było dobrze wyposażone i bezpieczne dla najmłodszych. Przestronne sale z różnymi atrakcjami nie pozwolą dzieciom się nudzić, a duży, rozbudowany plac zabaw pozwoli spędzać wesoło czas na powietrzu. Dobrze, jeśli przedszkole (np. przedszkole Sielska) ma także dostęp do oferty artystycznej, jak kino czy specjalne teatrzyki dla maluchów.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.