Strona głównaUncategorizedPierwsze dni dziecka w przedszkolu

Pierwsze dni dziecka w przedszkolu

Kiedy nadchodzi długo oczekiwany dzień pójścia naszej pociechy do przedszkola jesteśmy podekscytowane i nieświadome co nas czeka. Rozpiera nas duma, jesteśmy jednocześnie szczęśliwe i przerażone. Cieszymy się, że nasze dziecko dorasta, a boimy się czy sobie poradzi w nowym otoczeniu. Jak mu pomóc aby cały proces był dla dziecka jak najmniej stresujący?

Jest kilka rad dla świeżych mam. Bardzo ważny jest wybór samego przedszkola. Warto zapoznać się z panującymi w nim zasadami. Często w placówkach jest możliwość pozostania z dzieckiem pierwszego dnia. Możliwe są także dni zapoznawcze kiedy zostawiamy dziecko na jedną lub dwie godziny aby powoli poznawało miejsce. Czasami przedszkolanki pozwalają na przynoszenie własnej zabawki z domu, co daje maluchom poczucie bezpieczeństwa. W niektórych przedszkolach jest jeden dzień np. piątek, który jest dniem z własną zabawką. Takie podejście bez wątpienia pomaga przetrwać dzieciom te pierwsze dni poza domem.

My, jako mamy, najważniejsze co możemy zrobić to przez pierwsze dni kiedy zaprowadzamy dziecko do przedszkola zachowywać się normalnie. Ono wyczuwa nasze uczucia, dlatego ważne są spokój i opanowanie. Nie jest to łatwe kiedy emocje sięgają zenitu, warto jednak spróbować.
Płaczemy kiedy już zostawimy dziecko w przedszkolu. Teraz jest ten moment kiedy możemy sobie pozwolić na wybuch, a na pewno nie jednej mamie popłynie łza.
Pamiętamy o zasadzie, że co ma być to będzie. Z każdym dniem będzie lepiej. Dzieci są stworzone do zabawy, a przedszkole to miejsce, które zapewnia bezpieczną zabawę i naukę.

Przede wszystkim cieszmy się z tego, że nasze dziecko usamodzielnia się, dorasta, potrzebuje kontaktów społecznych i że najlepsze co możemy zrobić to mu to umożliwić.
Znajdźmy dobre strony tego, że zyskujemy czas dla siebie. Możemy zacząć realizować projekty odkładane od kilku lat.

Zapraszamy do Przedszkola i Żłobka na terenie dzielnicy Warszawa Ursus

https://ursus.norlandiaprzedszkola.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne